Dzień Bezpiecznego Internetu był obchodzony w tym roku 9 lutego.

9 marca 2021
Dzień Bezpiecznego Internetu był obchodzony w tym roku 9 lutego.

W naszej szkole rozmowy oraz warsztaty dotyczące zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu odbywały się przez cały miesiąc luty. Częściowo w formie stacjonarnej (klasy 0-3), częściowo w formie on line (klasy 4-8).

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Temat tegorocznego DBI brzmiał następująco: "Moja twarz i głos, to nie tylko moja własność i odpowiedzialność".

Uczniowie mieli okazję zobrazować jak rozumieją powyższe stwierdzenie. Przestawiły to dwie Uczennice - Natalia Czarnota oraz Joanna Pietryka. Każda z Nich w swych pracach odniosła się do innych aspektów rozumienia tego pojęcia. Obie prace są wymowne i trafne.

Dziękujemy wszystkim Uczniom za aktywny udział w tegorocznych warsztatach DBI.

Zespół ds. bezpieczeństwa